Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy Studenci,

Program zajęć z chirurgii ogólnej, transplantologii, który przedstawiamy w tym roku akademickim ma na celu pomóc Wam w lepszym przygotowaniu praktycznym do samodzielnej pracy już jako młodego lekarza medycyny. Szczególnie ważne jest jak najlepsze przygotowanie z zakresu chorób wewnętrznych, bowiem jest to najważniejsza dziedzina wiedzy i doświadczenia, która potrzebna jest przyszłemu lekarzowi w pracy z chorym starszym z wieloma współistniejącymi obciążeniami takimi jak: cukrzyca, upośledzona funkcja nerek, płuc i innych narządów. Dlatego uczymy Państwa tej wiedzy, która jest niezbędna, aby uczciwie wobec chorego podejmować się nowoczesnej diagnostyki i terapii.

Ćwiczenia z chirurgii ogólnej i transplantologii  są częścią interny i chirurgii w zakresie diagnostyki i nowoczesnego leczenia zabiegowego chorób serca i naczyń. Stąd wielka troska o upraktycznienie tych ćwiczeń i ich szerszy wymiar obejmujący wszystko to, co młodemu lekarzowi bardzo przyda się w codziennej pracy.

Zapraszamy Państwa do systematycznego przygotowywania się do ćwiczeń i dlatego włączamy Państwa-studentów do konsultacji, seminariów, prezentacji przypadków, także do poznania organizacji pracy i efektywnego funkcjonowania naszych oddziałów. Uczymy nie tylko medycyny sercowo-naczyniowej zgodnie z wymaganiami programowymi, ale także umiejętności służenia chorym w wymiarze medycznym, etycznym, organizacyjnym i ekonomicznym. Ta wiedza obok dobrego rozumienia partnerstwa zespołu leczącego staje się dzisiaj niezbędna współczesnemu lekarzowi.

Uczymy Was-Drodzy Studenci-umiejętności SŁUŻENIA CHORYM poprzez wiedzę, doświadczenie, profesjonalizm, a jednocześnie solidności
i etyczne zachowania.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami